Solárna energia

Investície

Inštalácia solárnych panelov

Ak chcete dlhodobo investovať do technológie, odpoveďou je solárna energia.

Slnečné svetlo je zadarmo: jedinými nákladmi sú počiatočné investície do vášho FV systému.

A začnete šetriť od prvého dňa.

Pred rozhodnutím, ktorý systém solárnych panelov je pre vás tou najlepšou voľbou, musíte vedieť, či chcete byť úplne nezávislí od siete a chceli by ste ukladať energiu do batérií, alebo chcete nainštalovať solárny systém alebo tepelné čerpadlá, ale zároveň zostať pripojený k sieti.

Inštalácie

Možnosti pre rôzne solárne inštalácie

1.

Solárny systém mimo siete využívajúci batériu ako úložisko , s možnosťou napájať dom, keď nie je slnečné svetlo, v noci alebo kedykoľvek. Vaša domácnosť alebo firma nie je vôbec napojená na elektrickú sieť. Vyrobená slnečná energia sa spotrebuje a zvyšok sa uloží do batérií na neskoršie použitie. Vaša nehnuteľnosť je z hľadiska elektriny sebestačná. Neexistujú žiadne účty za elektrinu ani elektromer.

2.

Off-grid solárny systém bez batérií. Tento izolovaný fotovoltický systém je vhodný pre domácnosti, rodinné domy, farmy a poľnohospodárske spoločnosti, ktoré môžu trpieť nedostatkom elektriny, nemajú prístup do národnej siete alebo chcú byť nezávislé od energetických spoločností. 100% elektriny vyrába solárny systém. Batérie nie sú potrebné, pretože generovaná energia sa v čase výroby využíva iba počas dňa.

3.

Možnosť pripojenia k sieti znamená, že využívate solárny systém, ale zároveň ste pripojení k elektrickej sieti, čo zaručuje energiu bez ohľadu na okolnosti. Táto možnosť solárneho systému je dobrá, ak nechcete investovať do batérií, ale radi využívate elektrinu aj v noci.

4.

Solárne systémy so záložnými batériami. Je to ideálne riešenie pre lokality s každodenným nedostatkom energie. Vaša nehnuteľnosť je napojená na elektrickú sieť, ale solárne systémy uprednostnia využitie elektriny uloženej v batériách pred elektrinou zo siete. Je lacnejšie spotrebovať elektrinu, ktorú si vyrobíte sami, namiesto platenia do siete.

Solárne batérie

Inteligentné batérie

Nazbierajte energiu

Využite čo najviac z inštalácie solárnych panelov a uložte prebytočnú slnečnú energiu do batérií. Bude pripravený na použitie v noci alebo v prípade častých výpadkov prúdu.

Solárna batéria je dokonalou kombináciou pre systémy solárnych panelov. To má veľkú výhodu pre solárne systémy mimo siete, kde majitelia domácností a firiem chcú byť nezávislí od svojho dodávateľa elektriny. Riešenie skladovania solárnej energie vám umožňuje zostať napájaný aj v noci.

Veľkosť vášho solárneho zásobníka závisí od vašich jedinečných energetických potrieb. Faktory, ako je množstvo elektrickej energie, ktorú vaša domácnosť spotrebuje, a zariadenia, ktoré chcete archivovať, budú hrať kľúčovú úlohu pri výbere správneho riešenia batériového úložiska.

Ako funguje solárna batéria?

Počas dňa, keď solárne panely vyrobia viac elektriny, ako môžete využiť, sa prebytok ukladá do batérie. Takto uloženú energiu môžete využiť večer, keď nie je slnečné svetlo a solárne panely ju nevyrábajú. Batéria je nepostrádateľným doplnkom fotovoltaickej solárnej inštalácie pre tých, ktorí chcú byť energeticky sebestační.

Musím si kúpiť toto úložné zariadenie?

Batérie sa predávajú samostatne. Je ľahké prepnúť na solárnu energiu bez pridania batérií do vášho FV solárneho systému, ale môže byť užitočné v špeciálnych núdzových situáciách.

Monitorovanie

Systém monitorovania solárnej energie

Solárny monitorovací systém je skvelým nástrojom na maximalizáciu účinnosti a výkonu vášho solárneho fotovoltaického systému a na zabezpečenie toho, aby vaše solárne panely fungovali čo najlepšie. Všetky detaily môžete vidieť v reálnom čase. Tento softvér vám pomáha sledovať vašu spotrebu energie a určuje, čo môže byť potrebné aktualizovať alebo upraviť, aby sa váš mesačný účet ešte viac znížil. Program vám najmä ukáže, koľko energie generujete a kam smeruje.

Ukazuje:

Vodná energia

Solárne vodné čerpadlá

Solárne čerpadlo je čerpadlo, ktoré je poháňané elektrinou generovanou fotovoltaickými panelmi. Tento solárny zavlažovací systém možno použiť na pestovanie poľnohospodárskych plodín a na udržiavanie krajiny. Je to najúčinnejšia závlaha pre malé aj veľké farmy.

Uľahčíme prechod na solárnu energiu. Budete vedení na každom kroku. Postaráme sa o celý solárny projekt od začiatku až do konca v niekoľkých jednoduchých krokoch.

Krok 1 – Poradenstvo:

Bezplatná konzultácia s našimi odborníkmi. Budeme diskutovať o vašej dennej spotrebe energie, aby sme zhodnotili, koľko môžete kompenzovať solárnou energiou a maximalizovať svoje úspory. Máme pre vás niekoľko možností produktov, ktoré vyhovujú vašim energetickým potrebám a rozpočtu.

Krok 2 – Vlastný dizajn:

Solárny systém navrhujeme na základe plochy strechy vášho domu, smeru slnka, tienenia atď. Ak nie je možné na strechu namontovať solárne panely, ďalšou alternatívou je získanie zemných panelov alebo montáž na stenu.

Krok 3 – Dohoda a legalizácia:

Keď je všetko vysporiadané, podpíšeme zmluvu a vykonáme za vás všetky oprávnenia a licencie. Ak sú vo vašej oblasti dostupné granty a balíčky finančnej podpory, zariadime to. Nemusíte sa ničoho obávať.

Krok 4 – Inštalácia solárnych panelov:

Konečne sa ti splnil sen. Váš FV systém bol nainštalovaný. Keďže všetky komponenty solárneho systému nemajú žiadne pohyblivé časti, môžete očakávať dlhú a bezproblémovú životnosť.

Krok 5 – Začnite bezpečne:

Teraz ste pripojení k čistej zelenej energii a znížite si účet za elektrinu na ďalších 25 – 35 rokov. Slnko si užijete inak!

Čerpadlo na solárny pohon.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár