Tepelné čerpadlá

Vzduchové tepelné čerpadlo

Tepelné čerpadlo znižuje náklady na vykurovanie vášho domu, a tým aj účty za elektrinu.
Úlohou tepelného čerpadla je vyrábať viac tepelnej energie, ako spotrebuje. Na každý 1 kW použitej tepelnej energie vyrobí čerpadlo 4 až 5 kW tepla. Okrem toho môžete požiadať svojho distribútora o zľavnenú sadzbu, takže sa váš účet za energiu ešte viac zníži.

Teplo zo vzduchu

Tepelné čerpadlá vzduch-voda sú v našich zemepisných šírkach najrozšírenejšie vďaka dostupnosti zdroja, jednoduchej inštalácii a prevládajúcim klimatickým podmienkam, ktoré zabezpečujú spoľahlivú funkčnosť bez ohľadu na ročné obdobie. Tepelné čerpadlá Feris sú funkčné až do vonkajších teplôt -28 °C.

Ako to funguje

Technológia typických tepelných čerpadiel so vzduchovým zdrojom znamená, že s poklesom vonkajšej teploty klesá ich účinnosť a znižuje sa vykurovací výkon. Čerpadlá na trhu sú vybavené elektrickými ohrievačmi na podporu prevádzky jednotky.
Vzduchové tepelné čerpadlá FERIS sú určené do agresívnych poveternostných podmienok, sú väčšie ako typické jednotky, majú veľké výparníky a patentovaný systém odmrazovania iFROST. Zariadenia pracujú až do -20 °C a na výrobu tepelnej energie využívajú vzduch bez použitia elektrických ohrievačov.

Jednotky sú vybavené najmodernejšími ventilátormi s EC motormi, ktoré dosahujú účinnosť viac ako 90 % a úsporu energie až 50 % v porovnaní s bežnými motormi. Tieto motory sú tichšie v celom rozsahu otáčok a majú oveľa dlhšiu životnosť a spoľahlivosť. Hlavnou výhodou ventilátorov je ich schopnosť prispôsobiť sa požadovanému prúdeniu vzduchu obmedzením otáčok pri zachovaní veľmi vysokej účinnosti.
Ventilátor s veľkým priemerom inštalovaný v tepelných čerpadlách FERIS umožňuje znížiť otáčky pri zachovaní požadovaného prietoku vzduchu, čím sa reálne znižuje hladina hluku a zabezpečuje prietok vzduchu 3 000 až 10 000 m3/h.

Výhody tepelného čerpadla:

Pri modernizácii je najlepšou voľbou tepelné čerpadlo vzduch-voda. Tepelné čerpadlá sa inštalujú vonku v blízkosti vykurovanej budovy a ich obstarávacie náklady sú v porovnaní s inými možnosťami nízke.

FPM-EVI DC menič R32

kombinuje vstrekovanie pary EVI s invertorovým kompresorom a dosahuje vysokú účinnosť, vysoké parametre vykurovacieho média a nízky výkonový spád.

Ponúkame produktový rad FERIS FPM-EVI Inverter.

vo výkonových radoch 8, 4, 13, 18, 23 kW.

FPM-EVI INWERTER 8,4 kW

FPM-EVI INWERTER 13 kW

FPM-EVI INWERTER 18 kW

FPM-EVI INWERTER 23 kW

Čo získate, keď si kúpite vzduchové tepelné čerpadlo FERIS?

* Vzduchové tepelné čerpadlá FERIS boli testované pri teplote ústredného vykurovania 25 °C a dosiahli energetickú triedu A+++ a COP 5,0. Keďže neexistujú príslušné normy, ktoré by zohľadňovali metodiku testovania prevádzky tepelných čerpadiel pri teplotách prúdenia nižších ako 35 °C, tepelné čerpadlá FERIS so vzduchovým zdrojom neboli testované pri teplotách prúdenia nižších ako 35 °C, nie je možné vydať oficiálny energetický štítok A+++.

Ak váš starý plynový kotol patrí do triedy 1 alebo 2, podľa nového zákona o ochrane ovzdušia ho treba vymeniť najneskôr do 1. septembra 2024. Ak je váš plynový kotol novší, môžete ho doplniť o tepelné čerpadlo. Týmto spôsobom ušetríte aj nemalé peniaze za vykurovanie vášho domu.

Hydrobox

pre monoblokové tepelné čerpadlá

Hydraulická veža FPWH

Hydrověž

Tepelné čerpadlo dosahuje v porovnaní s plynovým kotlom oveľa vyššiu účinnosť. V porovnaní s plynovým vykurovaním môžete ušetriť až dve tretiny nákladov. Vďaka online aplikácii môžete teplotu v domácnosti ovládať aj na diaľku.
Inštalácia je hotová za 1 až 3 dni. Tepelné čerpadlo je možné pripojiť k vášmu súčasnému vykurovaciemu systému.
Na zabezpečenie dlhšej životnosti čerpadla sa odporúča vykonávať servis raz ročne.
Prechod z kotla na tepelné čerpadlo znamená prechod na úplne ekologické riešenie. Nespaľuje sa už žiadne palivo ani plyn a energia sa získava obnoviteľným spôsobom. Tepelné čerpadlá vo všeobecnosti znižujú emisie CO2 o 70 %!

Obnoviteľné zdroje

Na akom princípe funguje tepelné čerpadlo? Odoberá teplo z prostredia a využíva ho na vykurovanie, prípravu teplej vody alebo chladenie. "Okolím", a teda zdrojom tepla, môže byť vzduch, voda alebo zem. Rôzne typy tepelných čerpadiel sa ďalej rozlišujú podľa spôsobu, akým sa odoberané teplo dostáva do budovy - či už prostredníctvom ohriateho vzduchu alebo vody. V praxi sa stretávame s týmito typmi tepelných čerpadiel: zem/voda, vzduch/voda, voda/voda, vzduch/vzduch.

Kontaktujte nás

Kontaktný formulár